Wyniki konkursu.

Myślę, że jestem jakimś złym człowiekiem. Serio. Inaczej nie widzę innego wytłumaczenia dlaczego prześladuje mnie już kilku dniowy peszek. W czwartek miałam podkręcany aparat, więc przez kilka dni prawie nie jadłam. Dla kogoś kto jedzenie wielbi to straszny czas :D Gdy ból zębów minął, przyszedł ból kolejny. Jak na złość chyba wychodzi mi głupi ząb mądrości :D Bez ibuproma noc nie przespana ;/ 
Cóż.. jakoś humor poprawić sobie trzeba dlatego przybywam z wynikami mojego małego konkursu ^^ Ogółem zgłosiło się 14 osób. Liczyłam na większą frekwencję - ale to tylko strata leniuchów, którym nie chciało się myśleć :D I pomimo tych 14 osób miałam problem. Serio. Zadanie było proste - odpowiedź na pytanie. I tak szczerze dla mnie cholernie trudne pytanie :D Dlatego też zanim podam Wam zwycięzców przedstawię swoją odpowiedź.

CZY UWAŻASZ, ŻE JESTEŚ WYJĄTKOWY/WYJĄTKOWA? DLACZEGO?

Myślę, zastanawiam się, tupię i...nic.  Co to znaczy wyjątkowy? Aby się wspomóc zasięgnę definicji-

wyróżniający się czymś nieprzeciętnym; taki, który jest wyjątkiem

Okeeejj.. nie wiele pomogło. W dzisiejszych czasach prawie wszystko jest przeciętne. Mamy dostęp do wszystkiego, poprzez telewizję czy internet wiele widzieliśmy. Więc dlaczego taki mały szary człowieczek miały być wyjątkowy gdy jest tak przeciętny? A pomyśl czy dla swojej mamy jesteś przeciętny. Dla osoby, która oddała Ci swój czas, swoją miłość, poświęcenie. zniosła dla Ciebie tyle bólu. Czy patrząc jej oczami na siebie możesz powiedzieć - 'Jestem przeciętny'. Ależ byś jej sprawił ból... A druga osoba, ta która oddaje Ci swoje serce, daje miłość, akceptuje dobre i złe strony, w oczach, której wyglądasz jak bezcenny skarb.  Uważasz, że dla tej osoby nie jesteś wyjątkiem? Owszem jesteś, wyjątkiem od wszystkich innych, wyjątkiem jedynym na świecie. A dziecko? Co z dzieckiem, które może polegać tylko na Tobie, które kształtują Twoje słowa i decyzje. No właśnie... 
Spójrz na ludzi mijanych na ulicy. Wyglądają jak Ty? Mogą być podobni, ale Tobą nigdy nie będą. Spójrz na bliźnięta. Nawet one nigdy nie będą dokładnie takie same. Może je różnić jeden jedyny pieprzyk. A Twoje myśli? Czy znajdzie się ktoś kto będzie miał te same myśli, pomysły, marzenia? Podobne być może, ale... nigdy nie w tej samej formie ani treści, nigdy nie zobaczy ich tak jak widzisz je Ty. Jesteś wyjątkowy bo wyróżniasz się swoją nieprzeciętnością. Tylko Ty jeden jedyny chodzisz po tym świecie taki jaki jesteś. Nie ma nikogo takiego samego jak Ty. No to odpowiadając na pytanie - tak jestem wyjątkowa. Szkoda, że często o tym zapominam. Za pewne jak większość z Was :)

Liczyłam, na odpowiedzi twierdzące, choć znalazły się i te przeczące. Rozumiem, że każdy ma swoją własną definicję tego słowa i dla każdego to pojęcie oznacza co innego.
Wiele z Was odpowiedziało, że tak bo ktoś tam i dla kogoś tam. Jak widać pokrywa się to z moją odpowiedzią, gdyż o naszej wyjątkowości w dużej mierze świadczy też to jak widzą nas inni. Jednak nie można też zapominać o tym, że najważniejsze jest to co my o sobie myślimy i jak siebie widzimy. 

Więc po długich rozmyślaniach czas na konkrety :D Pozwolę sobie zamieścić odpowiedzi dziewczyn.

Nagrodę nr 1 wygrywa:

Basia S

Może i nas ludzi wiele łączy, chcemy być szczęśliwi, kochani, czuć się bezpiecznie. Często niektórzy mają problem by powiedzieć, że są wyjątkowi. Bo przecież oni po prostu sobie jakoś żyją i nie robią żadnych ekstremalnych rzeczy. Ja myślę że diabeł tkwi w szczegółach i ta nasza codzienność z pozoru zwyczajna, czyni nas wyjątkowymi. Bo przecież nie każdy widząc jakiś kolor czy czując zapach pomyśli to samo... Wiele razy wypowiadana są te same słowa, jednak emocje za nimi skryte zawszę będą choć ociupinkę inne - niepowtarzalne. Wierzę, że każdy powinien czuć się dla siebie wyjątkowym, bo bez tego nie wykorzystamy w pełni życia, które jest nam dane JEDEN(wyjątkowy) raz.I dlatego mogę powiedzieć, że sądzę że jestem wyjątkowa, unikalna, jedyna w swoim rodzaju.

Nagrodę nr 2 wygrywa:

 swiaturody159

Czy jestem wyjątkowa… Wyjątkowość.. hm, dla każdego oznacza to coś innego. Dla jednych może to być upartość w dążeniu do celu, dla innych odmienny styl wyrażania siebie, a jeszcze innych to przebojowość. Dla mnie za tym pojęciem stoi przede wszystkim mój osobisty odbiór innej osoby. Wyjątkowy jest dla mnie mój pies, tak właśnie pies :D Potrafi mnie rozbawić oraz oczywiście moja rodzina, która stoi za mną murem. A jaka jestem ja? Hm.. oto najlepiej zapytać ludzi, którzy mnie otaczają. Czy dla siebie jestem wyjątkowa? Myślę, że tak. Spełniam, a raczej staram się spełniać cechy które szanuje u innych. Uważam, że jestem osobą szczerą i wierną. Dotrzymuje danego słowa. Dążę do celów, które sobie narzucę. Kiedy trzeba potrafię być poważna oraz szalona. Jestem marzycielką. Uwielbiam kontakt z ludźmi. Najbardziej jednak cenię w sobie wewnętrzną siłę, która sprawia że nigdy się nie poddaje. 


I nagle dostrzegamy swoje cechy, potrafimy coś o sobie powiedzieć, gdy zazwyczaj jest to trudne. Wystarczy chwila rozmyślań i pojawia się tak wiele myśli. Cieszę się, że pisałyście o sobie, jakie jesteście. Dziękuję bardzo za udział wszystkim. Uwierzcie - ciężko było wybrać.
Gratuluję dziewczyny :)!

10 komentarzy:

 1. Gratulację dziewczyny! Ja bardzo lubię konkursy na myślenie, bo wtedy mamy większą satysfakcję z wygranej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję dziewczynom :) :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, wysłałam już dane.. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jakbym wytrzymała kilka dni bez jedzenia ^^ i współczuję zęba mądrości ;d
  Dziewczynom gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Yey~! Ale się cieszę ;) już do Ciebie piszę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy jest wyjątkowy.
  Nie każdy ma jednak przywilej umiejętności dostrzegania tego. Proste :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty