Miejsce godne zobaczenia - Szczeliniec Wielki.

Dobrze, że chociaż jeden dzień majówki mieliśmy aktywny. Mam nadzieję, że zdołam Was przekonać do odwiedzenia tego miejsca gdy będziecie w okolicy :) Natrzaskałam ponad 300 zdjęć samym aparatem a jeszcze są zdjęcia na gopro i filmiki, więc jest tam co oglądać :D Wpierw kilka informacji :

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

Na szczyt prowadzi, aż 665 schodów. Uwierzcie nie tak łatwo po nich wejść :) Samochód zostawiamy w Karłowie na płatnym parkingu. Koszt -5 zł. Na dole przed wejściem na ścieżkę mamy możliwość zakupu pamiątek, oscypków i pierdółek. Jeśli nie macie ze sobą jedzonka nic nie szkodzi bo są tam bary i restauracje i lody i gofery :) Na szczycie znajduje się schronisko. Koszt wejścia na szczyt to 3 zł bilet ulgowy i 7 zł bilet normalny. Trasa nie jest super ciężka i było sporo osób z mniejszymi dziećmi.

 

Ciekawostka. Zdjęcie powyżej to piekiełko, kręcono tu sceny do Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.


Może i majówka, ale w niektórych rejonach śniegu było sporo :)Takie bajkowe klimaty to bardzo moje klimaty :DByli też panowie wspinacze :D Z jednej strony im zazdrościłam, a z drugiej wiem, że jestem zbyt tchórzliwa na taką wspinaczkę :D
Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam a zachęciłam :) Starałam się wybrać mało zdjęć i ciężko się było zdecydować, ale mam nadzieję, że spełniają Wasze standardy wizualne :) Pozostaje mi tylko zaprosić Was do wspaniałego i pięknego Dolnego Śląska :)

4 komentarze:

 1. Miałam przyjemność być tam dwa lata temu, zakochałam się w tym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedyś się tam na pewno wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam jest naprawdę bardzo pięknie :D
  Ja na koniec miesiaca jadę w góry dokłądniej w Pieniny
  Blog Maddy -> klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ja bym chciała mieć takie piękne trasy w pobliżu, od razu by się łydki wyrobiły :) Fajne zdjęcia i super okolica. Na pewno nie odmówiłabym goferom i oscypkom :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty