Swego nie znacie, cudze chwalicie.

Dokładnie tydzień temu, kiedy w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego za oknem świeciło piękne słoneczko wybraliśmy się góry. Mimo, iż to tylko pół godziny drogi rzadko kiedy tam jeździmy a wielka szkoda. Moja okolica to Góry Sowie. Ogólnie muszę Wam powiedzieć, że Dolny Śląsk jest na prawdę niesamowity i malowniczy. 
Góry Sowie zajmują powierzchnię ok. 200 km², rozciągają się na długości 26 km (35 km licząc po linii grzbietowej) ulokowane są między górami: Wałbrzyskimi i Pogórzem Wałbrzyskim od zachodu a Bardzkimi od wschodu. Na wschodzie granicą jest Przełęcz Srebrna, a na zachodzie dolina rzeki Bystrzycy. Od północy ograniczone są Kotliną Dzierżoniowską a od południa Obniżeniem Noworudzkim i Wzgórzami Włodzickimi. W okolicach Głuszycy graniczą z Górami Kamiennymi.
Są to góry bardzo zróżnicowane pod względem wysokości, najwyższy szczyt to Wielka Sowa (1015 m n.p.m.). Pozostałe szczyty Gór Sowich mają wysokość od 600–980 m n.p.m. W szczytowych partiach znajdują się ciekawe gniazda skalne. Góry z wyjątkami polan w okolicach szczytowych i przełęczy porasta całkowicie bór świerkowy, z rzadko występującymi naturalnymi buczynami i cisami. Punkty widokowe mieszczą się na wieżach widokowych, na skałkach lub na szczytowych polanach. Góry te stanowią najstarszą część Sudetów i są zbudowane głównie z prekambryjskich gnejsów.

I właśnie Wielką Sowę postanowiliśmy zdobyć.
Pierwsze co da się zauważyć- droga w górach jest sto razy lepsza niż te miastowe. Niestety bardzo wąska.
Zajechaliśmy na Przełęcz Jugowską i stamtąd rozpoczęliśmy wędrówkę. Zapraszam, więc na masę zdjęć :)
widoki są cudowne
jeśli Wasza wymówka brzmi tak- nie dam rady. to chciałabym Was poinformować,  że po takich drogach ludzie szli z dziećmi, niemowlakami czy jechali na rowerach
po godzince - udało się!


robi wrażenie :)?
jeszcze tylko kilka schodów i zdobędziemy wieże :D


pogoda była zacna to i ludzi jak mrówków :)
spotkaliśmy pana żabę, który grzecznie zaczekał aż mu cyknę fotkę :D

i wracamy :D

Podobają Wam się widoki :)? W górach jest dużo schronisk z usług których możecie skorzystać jeśli marzy Wam się dłużysz pobyt bądź jesteście z daleka :) Oto kilka z nich :
Schronisko Orzeł

Myślałam nad tym aby zrobić osobną zakładkę na podróże. Dałabym tam wszystkie dotychczas odwiedzone miejsca i dopisałabym te o których na blogów jeszcze nie wspominałam. Jak Wam się podoba taki pomysł :)?

Mój M tak mnie kocha, że zrobił mi ciasto :D I wiecie co :D? Jest przepyszne :D


16 komentarzy:

 1. Góry sowie są pełne tajemnic, jeszcze nigdy nie byłam w tej części polski, a bardzo bym chciała. Na Twoim miejscu odwidziałabym je znacznie częściej. Fajne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz tu kiedyś zawitać :) mam zamiar się poprawić i jeździć częściej :D

   Usuń
 2. Świetne widoki. Aż mi się zamarzyły góry, najlepiej Bieszczady. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o w Bieszczadach mnie jeszcze nie było :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. zdjęcia nie oddają prawdziwego uroku :)

   Usuń
  2. Ja w takie dni zdecydowanie wolę jeziorka, bo do morza za daleko ;)

   Usuń
  3. ja już wiem, że do gór cięgnie mnie bardziej niż do wody :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty