Wróć jeśli pamiętasz.

Jak dobrze! Temperatury wracają do jako takiej "normy". Powoli wracam do porannych pracowych spacerów co skutecznie poprawia mi samopoczucie. Wpływa to także na moje chęci do ćwiczeń, które powoli rosną co za tym idzie - coraz mniej czasu na wszystko :D Jednak jakiś czas temu udało mi się przysiąść do książki, ba nawet ją przeczytać :D Jest to druga część historii Mii i Adama. O pierwszej możecie poczytać TU.Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…

Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?


Pierwsze co mnie zdziwiło i zaciekawiło to to, iż narratorem tej części jest Adam. Opowiada on historię ze swojej perspektywy, swoich doświadczeń i uczuć.  Zastanawiałam się o czym mogłaby być kontynuacja - Mia postanowiła żyć, pewnie zamieszkała z Adamem, gra na wiolonczeli i tyle. I tu kolejna niespodzianka - żyje sobie i gra, ale w Nowym Jorku i bez Adama. Zaskoczeniem było dla mnie to, że to ona zakończyła związek, bez słowa wyjaśnienia, bez żadnej próby kontaktu. I tak minęły 3 lata. Adam przeżył załamanie, odciął się od zespołu, napisał wiele piosenek, wrócił do zespołu, nagrali te piosenki - wielkie hity, wspiął się na wyżyny popularności, rozpoczął nowe życie.  Wygląda na historię skończoną, a jednak... Pomimo tego, iż od roku jest z nową dziewczyną (starszą, znaną gwiazdą filmową) często jego myśli kierują się w stronę postaci Mii, zbyt często. Nie zapomniał o niej, ba, dalej ją kocha. Po 3 latach? Może i romantyczka ze mnie, ale w to ciężko mi uwierzyć.No nieważne.  Tak jest chociaż on nie do końca jest tego świadomy. Przytłoczony wielkim zainteresowaniem wokół swojej osoby, ciągłymi wywiadami, paparazzi i tłumami goniącymi za nim stał się miernotą. Znaczy.. może źle to ujęłam, ale  - co chwilę jara fajki i nosi przy sobie pudełeczko z tabletkami uspokajającymi.  W ramach odpoczynku jego manager zostawia go w NJ na jeden dzień dłużej. I się zaczyna... ile może zdarzyć się w jeden dzień? Okazuje się, że całkiem sporo... Nasz bohater szlajając się po ulicach wielkiej metropolii natrafia na wielki plakat reklamujący koncert odbywający się tego właśnie dziś. Czyj koncert? No proszę - zgadnijcie :D Wiedziony silną pokusą kupuje bilet. Po koncercie gdy chce opuścić salę nie spodziewanie dostaje informację, że Mia chce się z nim widzieć. Co wyniknie z tego spotkania? Czy Adam dowie się dlaczego został porzucony? 
Książka jest cieniutka, na 3 góra 4 godziny czytania. Wydarzenia bieżące ciągle  przeplatają się ze wspomnieniami. Mają jeden dzień by nadrobić 3 lata. Uda im się ? Czy jest tu w ogóle miłość? Chciałam, aby tak było jednak z każdą stroną wzbierało we mnie coraz większe rozczarowanie.  Nie zdradzę Wam czy to rozczarowanie osiągnęło maximum czy zniknęło bezpowrotnie. Jest to piękna historia o miłości, życiu, problemach jakich wiele. Jednak jak każda taka historia i ta jest unikatowa. Polecam na jakiś wieczór dla relaksu i ukojenia myśli. Przy tak lekkim i prostym języku przeczytałabym następną część jednak moja wyobraźnia nie potrafi poradzić sobie z tym o czym taka książka miałaby być :D

3 komentarze:

  1. ja chyb atez musze zaczac spacerówac rano:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaczęłam czytać pierwszą część, ale się poddałam. Obejrzałam jedynie film ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty