Dzień dobry :)! Dziś przedstawiam orzeszki! A właściwie orzechy włoskie jako przekąskę między posiłkami :) Oto kilka informacji o 'mózgo' podobnych orzechów :) :
Są najzdrowsze, bowiem w porównaniu do orzechów laskowych, ziemnych, czy nerkowca zawierają więcej przeciwutleniaczy. Te związki chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. To niebezpieczne cząsteczki, które przyspieszają m.in. starzenie się i powstawanie zmarszczek, ale są także obwiniane za powstawanie raka.  
Masz problemy ze snem? Melatonina, hormon produkowany przez szyszynkę, bierze udział w regulacji snu.  Hormon ten został odkryty w orzechach włoskich w formie przyswajalnej, co czyni je idealnym pożywieniem zapewniającym spokojny sen. Ilość melatoniny produkowanej przez organizm ludzki znacznie spada wraz z wiekiem, a spadek ten może być związany ze zwiększonym rozwojem wolnych rodników w starszym wieku. W badaniach opublikowanych przez Russella Reitera i jego kolegów z Uniwersytetu w Teksasie wykazano, że w orzechach tych znajduje się średnio 2,5 – 4,5 ng melatoniny/g, a ich jedzenie zwiększa poziom hormonu we krwi oraz jego aktywność antyoksydacyjną.
Oprócz przeciwutleniaczy zawierają też wiele wartościowego białka, które może być alternatywą dla mięsa, witaminy, minerały i błonnik. Nie ma w nich natomiast mogących sprawiać problemy substancji w rodzaju glutenu czy białka mlecznego. Jak wynika z badań dietetyków, regularne spożywanie niewielkich ilości orzechów obniża ryzyko chorób serca, niektórych rodzajów raka, kamicy żółciowej, cukrzycy typu 2 i wielu innych chorób. Zalecana dzienna dawka to siedem orzechów.

tak więc zajadamy się orzechami :) ALE WAŻNE: mają w sobie sporo tłuszczów więc ostrożnie z ilością zjadanych orzechów bo wyjdzie nam brzuszek :)
jak oto widać na załączonym obrazku, osobiście wcinam sobie orzeszki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty