Olejek łopianowy.

Tatatadam :D podczas dzisiejszej wizyty w rossmanie moją uwagę przykuła pewna nowość :) a mianowicie :

olejek łopianowy ze skrzypem i z czerwoną papryką :) jeden przeciw wypadaniu włosów a drugi na pobudzenie wzrostu włosów. czyli jak dla mnie bomba, ponieważ i wypadają jak szalone i nie rosną :( olejki są z green pharmacy. jak widać składników za dużo tam nie ma. 

Skład:
Hydrogenated Vegetable Oil (Uwodorniony Olej Roślinny)

Nadaje kremową konsystencję i stabilizuje
Otrzymywanie: Otrzymywany z oleju palmowego lub oleju kokosowego
Sc-co2-extract arctium lappa Jest to ekstrakt z łopianu.
Jeśli interesuje was łopian to proszę bardzo :


Skład i działanie.
Korzeń łopianu zawiera wielocukry (inulinę),olejek eteryczny,śluzy,fitosterole,kwasy organiczne,sole mineralne(siarczki i fosforany),białka gorycze,garbniki,żywicę,witaminę C; owoce zawierają tłusty olej i lignany. Cała roślina zawiera cenne mikroelementy( w dużych ilościach cynk i miedź,a w mniejszych,-kobalt,mangan i żelazo). Oraz związki poliacetylenowe którym przepisuje się działanie bakteriobójcze, i grzybostatyczne. Surowiec stosowany jest przede wszystkim z racji swych właściwości moczopędnych,napotnych i zółciopędnych,a także i dlatego,że „czyści”krew.

Zastosowanie w lecznictwie domowym.
Korzeń łopianu stosuje się w nieżytach przewodu pokarmowego,złej przemianie materii,dla zwiększenia wydzielania soków trawiennych i śluzu,pobudza czynności wydzielania pęcherzyka żółciowego,przy chronicznych zaparciach,jak tez przy przewlekłych chorobach skóry takich jak łojotok,trądzik młodzieńczy,egzemy,wysypki,czyraki,rany,oparzenia,liszaje i łuszczyca.

BHT

BHT - butylohydroksytoulen- to antyutleniacz dla preparatów kosmetycznych (głównie typu W/O) zawierających roślinne i zwierzęce tłuszcze.
Tłuszcze te reagują z tlenem już w temperaturze pokojowej - reakcję inicjuje światło oraz śladowe ilości metali ciężkich.
BHT stosowany jest jako substancja opóźniająca ich autooksydację.
Działa synergistycznie z sekwestrantami - EDTA, kwas cytrynowy.
Obecnie, BHT jest z powodzeniem zastępowny przez naturalny antyoksydant w postaci
olejowego ekstraktu z rozmarynu.
Jest natomiast niezastąpionym stabilizatorem wprowadzonych do formulacji kosmetycznej polifenoli z ekstraktu z zielonej herbaty. 

I dla każdego jest jeszcze jeden składnik który różni się i tu i tu :) Tak sobie mogę podejrzewać, że to już zależy od tego iż jeden jest z papryką a drugi ze skrzypem :)


O działaniu napiszę po kilku użyciach natomiast zastanawia mnie ta nowość w rossmanie. Przejżałam sobie kilka blogów i tam już dość dawno Panie pisały o tych olejkach więc co to za nowość? Ale cóż przyznajmy, że chwytliwe bo ktoś kto o tym nie słyszał jak np. jak zaraz po nowość sięga :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dziękuje, że mnie odwiedzasz. Piątka za komentarz! Jeśli masz jakieś uwagi pisz :) Cały czas się uczę i rozwijam :) To właśnie Wy jesteście moją motywacją :)
PS. Komentarze z linkami blogów bądź typu obserwujemy? będę pomijać :) Jeśli nie czytasz posta a jedynie oglądasz zdjęcia to komentarz sobie daruj :)

Gadułki

Get this commentators widget

Popularne posty